top of page
опорний заклад
"Вашківецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст."
Пам'ятка молодому вчителю
1. Вивчай можливості кожного майбутнього вихованця. Пам'ятай: без знання стану здоров'я дітей неможливе правильне їх навчання й виховання. Виховання має сприяти зціленню дитини від хвороб, набутих у попередні роки.
2. Вступаючи в контакт з дітьми, не варто будувати зверхні стосунки з ними. Пам'ятай: навіть малюк у взаєминах з дорослими прагне відстоювати свою незалежність. Від спільних колективних дій учителя та учня залежить успіх усієї справи. Намагайся частіше хвалити, заохочувати вихованців. Вивчай індивідуальні можливості й потреби кожного з них, наполегливо оволодівай методикою педагогічної співпраці. Карай учня лише тоді, коли без цього не можна обійтися.
3. Частіше всміхайся. Пам'ятай: твоя усмішка свідчить про те, що зустріч із дітьми тобі приємна; усмішка створює загальний позитивний настрій дітей.
4. Плануючи свої перші уроки, подумай:
• Як учні мають поводитися на уроці, які звички культурної поведінки для цього потрібно спеціально виховувати, а які з уже наявних— лише закріпити? Пам'ятай: якщо педагог не виховує в учнів певної системи корисних звичок, то на їхньому місці найчастіше виникають шкідливі. З перших уроків виробляй у вихованців певний стереотип поведінки, формуй позитивні навички.
• Які види робіт будуть використані й виконані учнями на уроці; що необхідно зробити для того, щоб учні виконували завдання технічно грамотно; яка спеціальна підготовка потрібна для цього? Пам'ятай: більшість різних порушень на уроці відбуваються через недостатню завантаженість учнів корисною, цікавою роботою. Особливо важливими є два елементи: чого навчаться вони, виконуючи ті чи інші завдання, та до чого привчаться в процесі цієї діяльності.
5. Важливе завдання вчителя:
• передбачити ситуації, які виникатимуть на уроці. Пам'ятай: помилці легше запобігти, ніж виправити її.
6. Вчися вислуховувати учнів до кінця навіть тоді, коли, на твою думку, вони помиляються або в тебе обмаль часу. Пам'ятай: кожен вихованець має знати, що ти його вислухаєш.
7. Пам'ятай: основне призначення оцінки — правильно визначити результати навчання учнів, засвоєння ними знань, умінь та навичок, динаміку зміни успішності.
8. Однією з важливих умов педагогічної творчості є вміння глибоко аналізувати весь комплекс як особистої навчально-педагогічної діяльності, так і своїх колег, оцінювати різноманітні аспекти шкільного життя, здійснювати творчий пошук шляхів подолання труднощів у спілкуванні. Пам'ятай: ведення щоденника з перших кроків твоєї педагогічної діяльності дасть змогу активізувати внутрішній діалог із самим собою, сприятиме розвитку педагогічної думки — відвертої, самокритичної, творчої.
bottom of page