опорний заклад
"Вашківецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст."
Коли, де і як з’явився прапор?
Ідея державного прапора порівняно нова. Однак самі прапори існують з давніх часів. Їх використовували під час бойових дій для того, щоб визначити місцеположення командування.
У дуже давні часи прикрашені жердини пристосовували як прапори. Давні греки використовували як прапор звичайну зброю або моток тканини з якою-небудь буквою, підняту на жердину. Перший матер’яний прапор винайшли в Давньому Римі: він являв собою квадратне полотнище на поперечині, яка кріпилася на кінці списа.
Багато європейських держав воювали під прапором свого короля. Французи використовували білий прапор Бурбонів. Національним прапором Англії був прапор святого Георгія. Сучасний державний прапор «Юніон Джек» був прийнятий 1 січня 1801 року.
Можливо, найстарішими державними прапорами є прапор Данії, прийнятий у 1219 році, і прапор Швейцарїї – з 1339 року.
Після Сполучених Штатів багато держав також прийняли свій державний прапор.
Після Французької революції державним прапором Франції став трикольоровий прапор.
У 1805 році був прийнятий зелено-біло-червоний державний прапор Італії.
У XIX столітті багато південно-американських держав оголосили про прийняття державного прапора, і ця ідея була ухвалена повсюдно.
А ви знаєте, що на початку війни за незалежність кожний штат СШАмав свій прапор?
На прапорі Массачусетса була зображена сосна, Південної Кароліни -гримуча змія, Нью-Йорка - чорний бобер на білому полі.
Українське синьо-жовте колірне сполучення – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. Походить воно від герба Галицько-Волинського князівства – золотого лева в синьому полі, який з’явився в другій половині XIII століття.
У жовтні 1848 року Головна Руська Рада у Львові ухвалила за остаточний символ українського народу жовто-синє сполучення кольорів прапора.
13 листопада 1918 року у Львові Українською Національною Радою було проголошено державним прапором Західно-Української Народної Республіки синьо-жовтий.
Поширилося тлумачення барв: синьої, як чистоти неба – символ миру, жовтої, як пшеничного лану – символ багатства України.
За матеріалами сайту: ifacts.com.ua