top of page
Безымянный.png

Цікаві факти з історії людства

Історія повна цікавими фактами та подіями. Часом вони здаються дивними і навіть неймовірними. Ось декілька таких фактів.
 


Між двома світовими війнами у Франції змінилося більше 40 різних урядів.


Останні 13 століть імператорський трон в Японії займає одна і та ж династія.


Один з американських літаків у В’єтнамі вразив випущеною ракетою себе ж.


В армії Наполеона солдати могли звертатися до генералів на «ти».


На Русі бабками називали коників.


Покарання різками були скасовані в Росії тільки в 1903 році.


«Столітня війна» тривала 116 років.


Те, що ми називаємо Карибською кризою, американці називають Кубинською кризою, а самі кубинці – Жовтневою кризою.


Найкоротшою в історії війною була війна між Великобританією і Занзібаром 27 серпня 1896року. Вона тривала рівно 38 хвилин.


Виверження мексиканського вулкана Парикутин тривало 9 років (з 1943 по 1952 рік). За цей час конус вулкана піднявся на 2774 метра.


За Петра I в Росії було створено спеціальне відомство з пpийому чолобитних і скарг, яке називалося … рекетмейкерство.


4 червня 1888 конгрес штату Нью-Йорк прийняв білль про скасування страти через повішення. Причиною цього «гуманного» акту стало введення нового способу смертної кари – електричного стільця.


На могильній плиті пам’ятника Суворову написано просто: «Тут лежить Суворов».


Згідно з договором, укладеним між інженером Гюставом Ейфелем і міською владою Парижа, в 1909 році Ейфелева вежа повинна була бути розібрана. І продана на брухт.


Іспанська інквізиція переслідувала багато груп населення, але більше за інших катарів, Марранів і морисків. Катари це послідовники альбигойской єресі, Марран – хрещені євреї, а Мориски – хрещені мусульмани.


Першим японцем, що потрапив до Росії був Денбей – син купця з Осаки. Його судно було прибите до берегів Камчатки в 1695 році. У 1701 він дістався до Москви. Петро I назначив його викладати японську мову кільком підліткам.


Тільки в 1947 році в Англії була скасована посада людини, яка мала при в’їзді в Англію Наполеона Бонапарта вистрілити з гармати.


Гі де Мопассан, Олександр Дюма, Шарль Гуно, Леконт де Ліль і багато інших діячів культури підписали знаменитий протест проти «нівечення Парижа Ейфелевою вежею».


Коли знаменитий німецький фізик Альберт Ейнштейн помер, його останні слова померли разом з ним. Медсестра, що знаходилася поряд з ним, не розуміла ні слова по-німецьки.


У середні століття студентам заборонялося носити ножі, шпаги і пістолети і з’являтися на вулиці після 21 години, бо … це являло велику небезпеку для городян.

bottom of page