top of page
Безымянный.png
Facebook_icon_2013.svg.png
unnamed.gif

Проєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність
в освіті» оголошує набір учасників та учасниць.

unnamed-3.jpg

У сучасному інформаційному світі навички критичного сприйняття інформації стали невід’ємною частиною освіти. Саме освітяни мають унікальну можливість сприяти формуванню свідомого підходу до споживання медіа та інформації серед молоді, навчаючи учнівство аналізувати й перевіряти джерела та достовірність інформації перед її використанням та поширенням.

Проєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» спрямований на посилення стійкості до дезінформації та маніпуляцій через зміцнення навичок критичного сприйняття інформації та формування попиту на якісну інформацію серед освітян і учнівства, шляхом інтеграції інфомедійної грамотності у програму загальної середньої освіти.

Починаючи з 2018 року, до мережі проєкту долучилися понад 5300 освітян та 2400 закладів загальної середньої освіти з усіх областей України.

Учасникам проєкту надається можливість скористатися навчально-методичними матеріалами для інтегрованого викладання інфомедійної грамотності на уроках, узяти участь у навчальних вебінарах, тренінгових

сесіях, експертних зустрічах, заходах із обміну досвідом в Україні та за кордоном, сертифікованих курсах з підвищення кваліфікації, а також інші освітні можливості.

Набір триватиме з 18 листопада до 31 грудня 2024 року. Деталі про набір та подачу заявок доступні за посиланням.

Довідково: проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.

Сьогодні, у наш навчальний заклад
завітав представник фонду «Сім‘я та здоров‘я» Лучак Іван Вікторович, який провів з учнями 6-11 класів ряд бесід щодо шкідливого впливу куріння на здоров'я людини.
Учні дізналися про шкоду, наслідки та вплив на організм людини: вейпів, цигарок.
  Іван Вікторович ознайомив учнів з видами куріння та пояснив хімічний склад сигарет,  диму та його вплив на організм молодої людини. Адже куріння завдає великої шкоди  не тільки курцеві, а й усім оточуючим.
Пам'ятайте  ті люди, що не палять - відчувають себе впевненіше  в суспільстві,  краще  виглядають, довше живуть,  зберігають фізичну та емоційну  активність  , швидше досягають успіху.
      Я сподіваюсь, що саме за допомогою таких заходів  вдасться змінити світогляд  підростаючого покоління та націлити їх на вибір  правильної позиції в житті!!!
Заходи проведено  спільно з соціальним педагогом Ольгою Мірош.

19 листопада 2024 року минає 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Ця трагедія стала найбільшим збройним конфліктом у Європі після Другої світової війни, що змінила долі мільйонів людей.

Це - 1000 днів незламності, стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу.

1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу та незалежність.

Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в Перемогу. Разом, завдяки нашим Захисникам і Захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі.

#НПВ_Буковини_2024

#1000ДнівСпротиву

#міжнародний_день_толерантності

В рамках відзначення даного свята у нашому закладі освіти було проведено наступні заходи:

Виховна година "Чи знаєш що ти- людина ?", тренінги - "Толерантність у тобі і до себе", "Планета толерантності" (психолог-Курик О.І.)

Інформаційний дайджест "Міжнародний день толерантності"
та проєкт "Дерево толерантності"
(соціальний педагог- Мірош О.М., педагог-організатор Мойсюк Л.Р.)

Осінь – це час магії, коли природа дарує нам яскраві кольори
та незабутні моменти.

7-А клас (кл.кер. - Гарас С.П.)

"Листопад для вчителя- це..."

Дорогі колеги, вчителі, сьогодні ми хочемо надати всім вам трішечки натхнення, підтримку і краплинку гумору, що допоможуть Вам впоратися із викликами роботи вчителя!!!!

Приємного перегляду

#учнівське_самоврядування_2024

#гарний_настрій

#подаруй_посмішку

#16ДнівПротиНасильства

#РозірвиКолоНасильства

#НеМовчи

25 листопада у опорному закладі Вашківецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів стартувала щорічна Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", яка триватиме до 10 грудня.

У понеділок 25.11.2024р., до нас у навчальний заклад завітали інспектори Ювенальної поліції Вижницького Р.В.П. старший інспектор Зельська Ю. П., Думич М.В., а також служба у справах сім'ї та дітей Стринадко Т.Р.. Поліцейські провели профілактичну бесіду на тему: " Запобігання та протидія домашньому насильству над дітьми та молоддю". А також були розглянуті питання про види насилля.

Ця кампанія вкотре наголошує, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.

Акція "16 днів проти насильства" – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Насильство дуже часто присутнє в нашому житті і ми відіграємо в ньому певну роль. Залежно від ситуації ми є свідками, жертвами або ж кривдниками. Трагічність ситуації в тому, що свідки чи жертви насильницької діяльності переносять модель кривдницької поведінки у
власне життя та продовжують чинити насильство.

Насамперед пам’ятайте, що ви не самотні і не винні в тому, що сталося.
Звернутися по допомогу - це не прояв слабкості, це те, що говорить про нашу внутрішню силу.

Обізнані - значить попереджені.

Дані заходи провелись спільно з психологічною службою закладу: з соціальним педагогом Мірош О.М., практичним психологом Курик О.І., 
завучем по виховній роботі Грекул Л.О.

Бережіть себе!

ПЕРША УРОЧИСТА КОНФЕРЕНЦІЯ ШКІЛЬНИХ ОМБУДСМАНІВ

Відповідно до наказу Департаменту

освіти і науки Чернівецької обласної

державної адміністрації (обласної військової адміністрації) від 27.09.2024 № 314 т«Про впровадження пілотного проєкту «Шкільний Омбудсман» в закладах освіти Чернівецької області» сьогодні, 28 листопада на базі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» відбулася перша урочиста конференція шкільних омбудсманів .

Даний захід " зібрав" представників з числа шкільних омбудсманів із усієї області, метою якого є активне залучення дітей до правомірної діяльності у освітньому процесі!!!

Наш навчальний заклад,на рівні області, представляла учениця 11-Б класу Діана Кокош

#шкільні_омбудсмани_2024

#права_дітей

«Моя гідність у стійкості "

21.11.2024 Загальношкільна лінійка «День Гідності та Свободи: Пам'ятаємо і

шануємо"!

#МояГідністьУстійкості2024

#НПВБуковини2024

#ДеньГідності2024.

hqdefault.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років Це пам’ять і біль українського народу.

В цей день ми згадуємо тих, хто став жертвою тодішнього режиму і прийняв мученицьку смерть. Голодомор є національною трагедією і окремою сумною та гіркою сторінкою в історії українського народу. 

22.11.2024р.

Виховний захід«Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».

Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою,

жертви - гідно вшановані, пам’ять про минулі трагедії — застерігати від подібного в майбутньому.

Злочин геноциду проти українського народу у 1932-1933 роках вчинив тоталітарний комуністичний режим, нині його прямий нащадок і вірний послідовник - московський рашистський режим коїть злочини проти людяності

та вчиняє геноцидні дії на українській землі.

Пам’ять про використання тодішнім кремлівським режимом у 1932— 1933 роках голоду як інструменту здійснення злочину геноциду проти українців повинна слугувати засторогою для недопущення виникнення голоду будь-де на планеті, засторогою недопущення провокування і використання продовольчої кризи нинішнім кремлівським агресором для досягнення своїх цілей.

У нинішніх умовах пам'ять про Голодомор є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору та тоталітарним режимам.

Свічки пам’яті на підвіконнях у домівках, школах, деінде - не лише вияв скорботи, а й символ віри в майбутнє.

#НПВ_Буковини_2024

#Свічка_Памяті

#геноцид_української_нації

#учнівське_самоврядування_2024

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС «БАЙТ-2024»

З 15 листопада по 26 листопада відбувався обласний конкурс «Байт-2024» на кращу комп’ютерну програму серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів віком до 14 років на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості. Серед 178 учасників конкурсу, 7 учнів нашого закладу здобули гарні результати.

Номінація «Програмування Scratch»: Пилипик Артем, 5-Аклас - ІІІ місце;

Номінація «Навчально-демонстраційні програми»: Цюпало Іван, 5-А - ІІІ місце;

Номінація «Графічний редактор»: Сасін Злата, 6-Б – І місце;

Шаповал Михайло 8-А - І місце;

Равлюк Ксенія, 6-Б – Сертифікат учасника обласного конкурса «Байт»;

Номінація «Анімація»: Александрюк Ірина, 5-А – І місце;

Данилюк Злата, 5-А – ІІІ місце

Вітаємо та бажаємо всім учасникам нових досягнень!

bottom of page